Wisi w każdej pracowni czy klasie chemicznej. Jest małą " biblią " dla każdego chemika. O czym mowa  Oczywiście o Układzie Okresowym Pierwiastków Chemicznych.W 2019 roku układ ten obchodzi 150 lecie powstania. Dla nas chemików (i tych małych i tych dużych ) to ważne wydarzenie. Z tej okazji również w naszej szkole będą odbywać się cykliczne imprezy, konkursy i happeningi aby uczcić tę ważną rocznicę.Zaczynamy z przytupem  od projektu, który tworzyliśmy prawie dwa miesiące. Pomagali przy nim wszyscy: pan Dyrektor, nauczyciele, wspaniały pan Woźny , rodzice ( olbrzymie wsparcie finansowe) i przede wszystkim uczniowie (w szczególności klasa IV, V, VII, VIII SP oraz III G). Efektem ciężkiej, bardzo pracochłonnej pracy jest oczywiście- UKŁAD OKRESOWY .
Jednak nietypowy. Jego wymiary to 2 metry na 3 metry a kafelki przedstawiające poszczególne pierwiastki zastąpiliśmy zdjęciami naszych chętnych uczniów i nauczycieli ( odpowiednio opisane ).Przy układzie znajduje się również tabliczka z krótką historią UO. Układ jest zawieszony oczywiście na holu przy klasie chemicznej.

ZAPRASZAMY DO SZKOŁY !!!

Anna Brewko

P.S. Szczególne podziękowania kierujemy dla taty Vanessy i Wiktorii Wicher, który ufundował nam drewniane listewki do zrobienia ramki układu ! Bardzo dziękujemy !


 

150 -lecie układu okresowego