escape room

 
 

6 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs gminny. Siedem drużyn z całej gminy miało to samo zadanie. Wykorzystując swoje kreatywne myślenie, spryt i inteligencję, musieli w jak najkrótszym czasie wydostać się z pokoju szalonego naukowca. W tym celu do rozwiązania mieli szereg zagadek. Zadania opierały się głównie na łamigłówkach logicznych, interpretacji tekstu, tłumaczeniu słów z innych języków czy odszyfrowywaniu zakodowanych informacji. Uczniowie utrwalali w ten sposób wiedzę z wielu przedmiotów, rozwijając myślenie oraz co bardzo ważne - uczyli się współpracy w grupie.
Tematem przewodnim było 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  Z tej okazji w przerwach między rozgrywkami odbyła się prelekcja na powyższe tematy autorstwa pana Kazimierza Matyska. Pan Kazimierz po bardzo ciekawej lekcji historii zostawił dla naszej biblioteki pamiątkowe książki.
Zwycięzcą, czyli grupą która wyszła w najkrótszym czasie był zespół ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika z Iwna.

Takiej lekcji historii nie było jeszcze w żadnej szkole naszej gminy, za co serdecznie dziękujemy panu dyrektorowi Zbigniewowi Bukowskiemu, organizatorom oraz przede wszystkim włodarzom gminy Kostrzyn : burmistrzowi Szymonowi Matyskowi i zastępcy burmistrza Waldemarowi Biskupskiemu.

Anna Brewko

pokój zagadek