otwarcie boiska

 
 

Dnia 20 czerwca 2018 roku, w Szkole Podstawowej w Czerlejnie najczęściej można było usłyszeć słowa słynnej piosenki: „Futbol, futbol, futbol”. W dzisiejszym dniu miało bowiem miejsce otwarcia boiska wielofunkcyjnego. Na samym początku spotkania został przedstawiony pokaz zdjęć z prac budowlanych wykonywanych podczas budowy boiska.

W pierwszej części odbył się pokaz gimnastyki artystycznej uczniów szkoły przygotowany przez pana Dawida Górkę. Następnie została przedstawiona krótka historia o koszykówce, którą również można będzie uprawić na nowo wybudowanym boisku.Podczas uroczystości obecni byli wszyscy uczniowie, nauczyciele, ksiądz proboszcz tutejszej parafii – ks. Sławomir Andree oraz przedstawiciele władz samorządowych w osobach panów burmistrzów: Szymona Matyska i Waldemara Biskupskiego. Gościem specjalnym tego wydarzenia był pan Piotr Mowlik - zasłużony Mistrz Sportu odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i Złotym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe, w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych reprezentant Polski w piłce nożnej. Na tę okazję została przygotowana krótka prezentacja o karierze piłkarskiej naszego gościa.

W przeprowadzonym z Panem Piotrem wywiadzie, wszyscy dowiedzieliśmy się o bogatej historii piłki nożnej i ciekawostkach z życia. Część artystyczną wypełniły żywiołowo zaśpiewane piosenki: „Bo mój chłopiec w piłkę kopie” w wykonaniu Wiktorii Wicher z klasy II gimnazjum, „Trzej przyjaciele z boiska” w wykonaniu: Darii Kawy, Martyny Mieloch i Vanessy Wicher z klasy VII oraz słynne okrzyki „Ole, Ole, Ole – nie damy się” i „Do przodu Polsko” w wykonaniu wszystkich zebranych na sali. Oprawę muzyczną przygotowali: pani Katarzyna Czarnecka i Mariusz Bęza. Uczniowie ubrani w barwy biało-czerwone, we wspaniałych nastrojach, wznosili do góry szaliki, flagi i trąbki. Wszystkim szybko udzielił się piłkarski nastrój. Po części artystycznej, przedstawicielka klasy VII – Martyna Mieloch przecięła w imieniu całej społeczności uczniowskiej wstęgę i w ten sposób dokonała symbolicznego otwarcia boiska w Czerlejnie.

Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia znaleźli się na płycie boiska, był czas na wspólne zdjęcia z panem Piotrem Mowlikiem, na autografy i pierwsze sportowe potyczki.


Organizatorzy: Anna Brewko i Katarzyna Czarnecka