Animator jutra

 
 

W dniach 9-11.07.2018 młodzież z Koła filmowego przy SP w Czerlejnie uczestniczyła w 11. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych „Animator”, będącym największym tego typu festiwalem w Polsce. 

Uczestniczki wzięły udział w programie „Animator jutra” przygotowanym z myślą o najmłodszych przez poznańskie Centum Sztuki Dziecka. Szkołę reprezentowały Nikola Janikowska, Daria Ignaszewska, Natalia Ptasik oraz Magdalena Stachowiak, które tworzyły swoje filmy poklatkowe w dwóch grupach. W pierwszym zespole pod okiem Jakuba Worońskiego powstał film „Wakacje robotów”.a w  drugim powstała animacja pt. "Cisza ! " , gdzie opiekę artystyczną sprawował: Alexey Alexeev. Efekty pracy można było zobaczyć na dużym ekranie w Centrum Kultury „Zamek ” w Poznaniu podczas uroczystej gali wieńczącej program „Animator jutra”.

Uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w tworzenie filmów animowanych. Liczymy, że zdobyte umiejętności okażą się przydatne podczas pracy nad filmami poklatkowymi w szkole !


Katarzyna Markiewicz, Maria Różańska