Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów. Młodzież naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić inaczej.  Pierwszym punktem naszego świętowania było podsumowanie i nagrodzenie uczestników konkursu fotograficznego „Pożegnanie zimy”. Następnie klasy zaprezentowały się w bajkowych przebraniach, które oceniała specjalnie powołana  komisja. Bardzo kolorowo i bajkowo, powitali pierwszy dzień wiosny najmłodsi uczniowie szkoły- klasa I i II. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody. Wśród starszych klas pomysłowym przebraniem wyróżniła się II klasa gimnazjum. Również i oni  otrzymali upominki.

Po występach nadeszła pora na  wspólne wyjście na plac przed szkołą z Marzanną, aby  ostatecznie pożegnać zimę  i powitać wiosnę.

Kolejnym punktem dnia wiosny był finał Szkolnego Konkursu Gwary „Godomy po naszemu”. W wyniku wcześniej przeprowadzonych eliminacji do końcowej rywalizacji przystąpiło dziewięciu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Na finalistów czekały trzy rundy zadań takich np. jak wykonanie portretu poznaniaka i nazwaniu  części ciała i  garderoby. Najlepszymi znawcami gwary poznańskiej okazali się: Dagmara Swendera, Magdalena Stachowiak, Kornelia Kania.

Pierwszy dzień wiosny