My na koloniach
 
 

Po raz kolejny dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Czerlejnie wzięły udział w letnim wyjeździe wakacyjnym. Tegoroczne kolonie odbyły się w dniach 12-20.07.2014 w miejscowości Szare koło Milówki. 

Na kolonię wyjechało 46 uczestników pod opieką czworga wychowawców. W czasie dziewięciodniowego pobytu w górach uczestnicy zmierzyli się z wyzwaniem, jakim było poznanie „źródeł Wisły”. Szlakiem Kazimierza Sosnowskiego udało się nam zdobyć szczyt Baraniej Góry, zobaczyć Białą i Czarną Wisełką, trasą Pętli Beskidzkiej zwiedzić Beskid Żywiecki, a także odwiedzić Istebnę, Koniaków,  Ustroń i Wisłę.

Dzięki zajęciom w Galeria Sztuki Regionalnej - "Chacie na Szańcach" uczestnicy uzyskali informacje na temat historii, tradycji i zwyczajów regionalnych. Szczególną uwagę wzbudziły koniakowskie koronki i instrumenty ludowe. Z kolei wizyta w bacówce pozwoliła na przyjrzenie się procesom wyrobu buncu, korbocy i oscypków. Ponadto pobyt w Ośrodku Edukacji Ekologicznej umożliwił poznanie flory i fauny Beskidów, a także przybliżył młodzieży potrzeby lasów tego regionu .... ( reszta w aktualnościach)

Kolonia Szare