Dzień Niepodległości
 
 

„Wolność wpisana była i jest w dusze Polaków


Takimi słowami rozpoczęła się w naszej szkole uroczystość obchodów 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Swój szacunek dla „wszystkich bohaterów narodowych: od czasów najdawniejszych do współczesności, tych znanych z imienia i nazwiska i tych, których imion nie znamy”, postanowiliśmy okazać  poprzez   wspólne śpiewanie polskich pieśni i piosenek patriotycznych. Wszyscy odświętnie ubrani, przystrojeni w kotyliony, wyposażeni w specjalnie przygotowany śpiewnik patriotyczny włączyliśmy się w śpiew, doskonale przygotowanego przez panią Katarzynę Czarnecką, chóru szkolnego. Śpiewając opowiadaliśmy historie o partyzanckich marszach i o żołnierzach biegnących do ataku przy wybuchach pocisków...

Starsi koledzy  starali się  w przystępny sposób przybliżyć maluchom i przypomnieć gimnazjalistom najważniejsze wydarzenia z historii Polski oraz działania Polaków związane z walką o odzyskanie niepodległości przygotowując tematyczną  gazetkę  i prezentację multimedialną. Pamiętaliśmy również o naszym patronie Wincentym Witosie i jego roli w budowaniu niepodległej ojczyzny. Już na sam koniec uroczystych obchodów delegacja złożona z przedstawicieli samorządu i  Pana Dyrektora zapaliła symboliczny znicz pamięci przed obeliskiem upamiętniającym lokalnych bohaterów walki o wolność.

Aktywnie uczestnicząc w uroczystości udowodniliśmy, że„patriotyzm to nie jest starodawne pojęcie, które należy odłożyć do muzealnej gabloty. Patriotyzm to życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc”.


Samorząd Szkolny pod opieką p. Danuty Stefańskiej.

11 listopada to nasze święto